III NAGRODA W KONKURSIE NA CENTRUM WIEDZY COGNITARIUM W KOSZALINIE

Zajęliśmy III miejsce w konkursie na opracowanie koncepcji budynku Centrum Wiedzy Cognitarium w Koszalinie.
Pracę nagrodzono za: “Wykreowanie obiektu istotnego znaku formalnego odpowiadającego wybranej metodzie wpisania budynku w istniejący kontekst kampusu Politechniki Koszalińskiej; prostą, elegancką i czytelną formę, odzwierciedlającą istotę podziałów funkcjonalnych o rozwiązaniach materiałowych i technologicznych, które zapewniły dostrzegalnie wysoką jakość wykończenia obiektu oraz klarowną otwartą strukturę obiektu pozwalającą na prawidłowe rozwiązania funkcjonalne o wielkim potencjale fleksybilności .” Projekt realizowany we współpracy z theza.pl.

Nowe projekty

Nadrabiamy zaległości, w dziale Architektura oraz Wnętrza dodaliśmy nowe projekty. Projekt przebudowy domu wczasowego na Urząd Miasta przy ul. Starynkiewicza w Warszawie zdobył III nagrodę w otwartym, publicznym konkursie architektonicznym. Z kolei nadbudowa budynku wielorodzinnego przy ul. Szczecińskiej w Gdyni wkrótce wkracza w fazę realizacji, projekt o tyle trudny, że realizowany w budynku, który ponownie będzie nadbudowywany.

III NAGRODA W KONKURSIE NA MODERNIZACJĘ BUDYNKU PRZY PL. STARYNKIEWICZA W WARSZAWIE

Zajęliśmy III miejsce w konkursie na opracowanie modernizacji budynku przy Pl. Starynkiewicza na potrzeby nowego Urzędu Miasta Warszawy.
“W pracy proponuje się stworzenie przestronnej strefy wejściowej poprzez otwarcie pomieszczeń położonych w skrzydłach budynku, co jest pomysłem czytelnym i atrakcyjnym przestrzennie…Uwagę jury zwróciła propozycja stworzenia atrakcyjnego, zielonego dziedzińca.” – czytamy w opisie jury jednak w tym przypadku to wnętrza najbardziej nas cieszą.

DOM W BIELSKU BIAŁEJ – NOMINACJA #SZTUKA ARCHITEKTURY

Dom jednorodzinny w Bielsku Białej został nominowany w plebiscycie Polska Architektura XXL 2019. Grupa Sztuka Architektury już po raz dwunasty zaprasza do wspólnego architektonicznego podsumowania 2019 roku. Plebiscyt Polska Architektura XXL, organizowany jest aby wyróżnić najbardziej kreatywne pracownie i projekty 2019 roku zrealizowane w Polsce. Jego wyróżnikiem jest także fakt, że obejmuje swoim zasięgiem wszystkie dziedziny projektowania: kubaturę, wnętrze i krajobraz. Głosowanie internautów potrwa do 29 lutego 2020 r.

KATALOG DOBREJ PRZESTRZENI

Nasza realizacja budynku agencji reklamy FUX w Gliwicach znalazła się w zestawieniu najlepszych realizacji ostatnich dwudziestu lat na Śląsku!
Publikacja została stworzona przez Annę Ostrowską i Marcina Szczelinę z okazji 25-lecia konkursu Architektura Roku Województwa Śląskiego.

ZMIANA SIEDZIBY BIURA

Po długich poszukiwaniach znaleźliśmy ostatecznie miejsce naszej nowej siedziby – budynek magazynowy Polskiego Monopolu Tytoniowego z 1930 roku, ul. Polska, 7 Gdynia!
Architektura magazynu przy ul. Polskiej jest znakomitym przykładem formy przemysłowej z lat 30. XX w., czyli z czasów kiedy budynki portowe były traktowane nie tylko jako obiekty utylitarne, ale także jako wizytówka firmy. Został wzniesiony w nowoczesnej konstrukcji szkieletu żelbetowego, ze stropami grzybkowymi z uwagi na potrzebną dużą nośność. -cyt. Robert Hirsch