I NAGRODA W KONKURSIE NA CENTRUM EDUKACJI I WSPARCIA DZIECKA ORAZ RODZINY

Otrzymaliśmy I nagrodę w konkursie na koncepcję architektoniczno-urbanistyczną Centrum Edukacji i Wsparcia Dziecka oraz Rodziny w Strzelcach Opolskich. Pracę nagrodzono za „najlepiej wyważoną propozycję przestrzennej, umiejętnie balansującej pomiędzy poprawnością funkcjonalną, kompozycją architektoniczną, a wpisaniem obiektu w niełatwy kontekst urbanistyczny”.

OTWARCIE WYSTAWY

Otwarcie wystawy „Zorze” w Muzeum Kaszubskiego Parku Etnograficznego.

III NAGRODA W KONKURSIE NA CENTRUM WIEDZY COGNITARIUM W KOSZALINIE

Zajęliśmy III miejsce w konkursie na opracowanie koncepcji budynku Centrum Wiedzy Cognitarium w Koszalinie.
Pracę nagrodzono za: „Wykreowanie obiektu istotnego znaku formalnego odpowiadającego wybranej metodzie wpisania budynku w istniejący kontekst kampusu Politechniki Koszalińskiej; prostą, elegancką i czytelną formę, odzwierciedlającą istotę podziałów funkcjonalnych o rozwiązaniach materiałowych i technologicznych, które zapewniły dostrzegalnie wysoką jakość wykończenia obiektu oraz klarowną otwartą strukturę obiektu pozwalającą na prawidłowe rozwiązania funkcjonalne o wielkim potencjale fleksybilności .” Projekt realizowany we współpracy z theza.pl.

III NAGRODA W KONKURSIE NA MODERNIZACJĘ BUDYNKU PRZY PL. STARYNKIEWICZA W WARSZAWIE

Zajęliśmy III miejsce w konkursie na opracowanie modernizacji budynku przy Pl. Starynkiewicza na potrzeby nowego Urzędu Miasta Warszawy.
„W pracy proponuje się stworzenie przestronnej strefy wejściowej poprzez otwarcie pomieszczeń położonych w skrzydłach budynku, co jest pomysłem czytelnym i atrakcyjnym przestrzennie…Uwagę jury zwróciła propozycja stworzenia atrakcyjnego, zielonego dziedzińca.” – czytamy w opisie jury jednak w tym przypadku to wnętrza najbardziej nas cieszą.

DOM W BIELSKU BIAŁEJ – NOMINACJA #SZTUKA ARCHITEKTURY

Dom jednorodzinny w Bielsku Białej został nominowany w plebiscycie Polska Architektura XXL 2019. Grupa Sztuka Architektury już po raz dwunasty zaprasza do wspólnego architektonicznego podsumowania 2019 roku. Plebiscyt Polska Architektura XXL, organizowany jest aby wyróżnić najbardziej kreatywne pracownie i projekty 2019 roku zrealizowane w Polsce. Jego wyróżnikiem jest także fakt, że obejmuje swoim zasięgiem wszystkie dziedziny projektowania: kubaturę, wnętrze i krajobraz. Głosowanie internautów potrwa do 29 lutego 2020 r.

KATALOG DOBREJ PRZESTRZENI

Nasza realizacja budynku agencji reklamy FUX w Gliwicach znalazła się w zestawieniu najlepszych realizacji ostatnich dwudziestu lat na Śląsku!
Publikacja została stworzona przez Annę Ostrowską i Marcina Szczelinę z okazji 25-lecia konkursu Architektura Roku Województwa Śląskiego.

ZMIANA SIEDZIBY BIURA

Po długich poszukiwaniach znaleźliśmy ostatecznie miejsce naszej nowej siedziby – budynek magazynowy Polskiego Monopolu Tytoniowego z 1930 roku, ul. Polska, 7 Gdynia!
Architektura magazynu przy ul. Polskiej jest znakomitym przykładem formy przemysłowej z lat 30. XX w., czyli z czasów kiedy budynki portowe były traktowane nie tylko jako obiekty utylitarne, ale także jako wizytówka firmy. Został wzniesiony w nowoczesnej konstrukcji szkieletu żelbetowego, ze stropami grzybkowymi z uwagi na potrzebną dużą nośność. -cyt. Robert Hirsch

DOM BIELSKO-BIAŁA W MIESIĘCZNIKU MURATOR

Nasza realizacja domu jednorodzinnego w Bielsku Białej została zaprezentowana w marcowym wydaniu miesięcznika Murator.
„To opowieść o domu, w którym przyroda spotyka się z cywilizacja, a nowoczesność nie odrzuca przeszłości.” – przyp. autora.
W numerze dość obszerny artykuł opisujący historię powstawania budynkuoraz kilka anegdot i refleksji związanych z tym procesem z punktu widzenia samego inwestora.

NOWY PROJEKT W GDYNI

W ostatnim czasie pracowaliśmy nad projektem budynku wielorodzinnego w Gdyni Oksywiu. Obecnie trwają prace przygotowawcze do rozpoczęcia realizacji. Więcej na stronie projektu.

PUBLIKACJA PROJEKTU W HOMEBOOK DESIGN VOL.5

Nasz projekt mikromieszkania został opublikowany w tegorocznej edycji albumu Homebook Design vol.5. Na ponad 250 stronach znalazło się 30 aranżacji mieszkań i domów zróżnicowanych pod względem stylu oraz funkcji, w jasny sposób album pokazuje jak bardzo Polacy zmienili swój stosunek do aranżowania przestrzeni mieszkalnych .

I NAGRODA W KONKURSIE SARP_WARSZAWA

Otrzymaliśmy I nagrodę w konkursie na koncepcję modernizacji elewacji budynku przy ul. Złotej w Warszawie. Z opinii jury: „Koncepcja nawiązuje we właściwy sposób do historycznych walorów budynku (autorstwa arch. Jerzego Kowarskiego w zespole prof. Zbigniewa Karpińskiego) jako jednego z elementów Ściany (Strony) Wschodniej. Należy podkreślić jakość wykonanej analizy pozostałych budynków Ściany Wschodniej dla uchwycenia charakterystycznych detali, użytych materiałów i horyzontalnego charakteru większości budynków…”. Więcej na stronie projektu.

ARCHITEKTURA ROKU WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO 2017

Budynek Agencji Reklamy Fux w Gliwicach otrzymał wyróżnienie w konkursie Architektura Roku w kategorii obiekt, z opinii jury: ‚Jak powinna wyglądać siedziba specjalistów od reklamy? Czy reklama może działać bez ferii kolorów i wrzasku liter? Może. I to jeszcze jak! Pośród powszechnego przestrzennego chaosu ten prosty budynek jest wzorem do naśladowania. Dosłownie błyszczy przykładem.’ Więcej informacji o nagrodzonych i nominowanych na stronie SARP Katowice.

II NAGRODA W KONKURSIE!

Nasz projekt nagrodzony II nagroda w konkursie na opracowanie koncepcji architektonicznej budynku Centrum Sąsiedzkiego w dzielnicy Gdynia Witomino-Radiostacja. Więćej informacji pod linkiem.

RUSZYŁA ROZBUDOWA DOMU JEDNORODZINNEGO W GDYNI

Rozpoczęła się rozbudowa budynku mieszkalnego w Gdyni. Istniejący budynek to typowa zabudowa z lat 70-tych tzw. ‚polska kostka’. Projekt zakłada zmiany funkcjonalne, dobudowę nowego skrzydła w formie drugiej kostki oraz połączenie obu części łącznikiem z ogrodem zimowym. W budynku znajdą się dwa oddzielne mieszkania oraz garaż.

KONCEPCJA BUDYNKU MIESZKALNO-USŁUGOWEGO W GDAŃSKU

Przygotowaliśmy koncepcję budynku mieszkalno-usługowego w Gdańsku przy ul. Wodopój. Prezentacja projektu powiązana była z publiczną debatą na temat możliwości zabudowy kwartału pomiędzy budynkiem NOT-u, hotelem Mercure, zabytkowym budynkiem Vinifery oraz kanałem Raduni w ścisłym śródmieściu Gdańska. Inicjatorem i pomysłodawcą spotkania był Oddział SARP Wybrzeże. Projekt opracowany wraz z Piotrem Rodziewiczem oraz Agnieszka Jurecką. Podziękowania dla uczestników i organizatorów za merytoryczna dyskusję.

OD DZISIAJ PRACUJEMY W D07

Od dzisiaj drobna zmiana adresu – pracujemy w lokalu D07 zamiast dotychczasowego D11,
platforma i budynek – ten sam.

ZAPRASZAMY NA GDYNIA DESIGN DAYS 2015!

Od 3 do 12 lipca 2015 r. Gdynia da się złapać w projektowe SIECI. W tegorocznej edycji jesteśmy współtwórcami terminalu designu wraz z Nonegrupa. Sieć miastotwórczych powiązań w skali mikro i makro stała się podstawą projektowych rozważań, których efekty zaprezentowane zostaną podczas Gdynia Design Days. Twórcze rozwinięcie hasła odnajdziemy w kuratorskich interpretacjach i aktywnej dyskusji z mieszkańcami i specjalistami z różnych dziedzin. Celem są realne rozwiązania, które nie będą chwilowe i ulotne. Prototypy powstające w odpowiedzi na myśl przewodnią tegorocznego festiwalu zostaną pokazane w lipcu podczas Gdynia Design Days. Po więcej zapraszamy na GDD 2015.

GDYNIA DESIGN DAYS 2015

Polecamy artykuł o GDYNIA DESIGN DAYS 2015 http://www.designalive.pl/zbliza-sie-osma-edycja-gdynia-de…/. Znajdziecie tam kilka słów o projekcie terminalu, który tworzymy wraz z NONEgrupa oraz wystawie głównej pn.  „Sieci”, która ma na celu stworzenie rozwiązań dotyczących poprawy, wzmocnienia, a niekiedy odbudowania sieci relacji i współdziałania mieszkańców. Interpretacją tegorocznego hasła „Sieci” mają być projekty dotyczące miejskich aktywności, nakierowane na relacje społeczne, działalność wirtualną wpływającą na realną miejską rzeczywistość oraz działania w konkretnej mikro-społeczności.

WYRÓŻNIENIE TARGÓWEK FABRYCZNY W WARSZAWIE

Dobra wiadomość z rana! Otrzymaliśmy wyróżnienie za opracowanie koncepcji zagospodarowania części terenów poprzemysłowych Targówka Fabrycznego w Warszawie! Interurban w składzie: Weronika Juszczyk, Ewa Kozłowska, Łukasz Piankowski i Przemek Wróbel. Zapraszamy na stronę projektu TARGÓWEK FABRYCZNY

II NAGRODA W KONKURSIE GIŻYCKO

Otrzymaliśmy II nagrodę w konkursie na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej plaży w miejskiej w Giżycku wraz z Międzyszkolna Bazą Sportów Wodnych. Gratulacje dla zespołu, pow ięcej zapraszamy na stronę projektu BAZA SPORTÓW WODNYCH

POKAŻ PORTFOLIO Z UDZIAŁEM INTERURBAN

Dzisiaj uczestniczyliśmy w akcji POKAŻ PORTFOLIO! organizowanej przez Brygadę Urbanistyczno-Architektoniczną z Politechniki Gdańskiej. Jest to pierwsza edycja konsultacji architektonicznych, w których swoją pomoc i doświadczenie oferują czynnie działający architekci. Gdańskie POKAŻ PORTFOLIO! organizowane jest przez studentów i z myślą o studentach – by ułatwić im wejście w życie zawodowe po studiach oraz sprawić, aby poszukiwanie pracy stało się bardziej efektowne. Po więcej zapraszamy na stronę http://pg.gda.pl/info/bua/pokaz-portfolio-konsultacje-projektowe/ . Podziękowania dla uczestników i organizatorów.